heeft u zelf nieuws of tips?

9 januari 2023 | Erik-Jan Berends

Ook de kerkklokken in Wijhe luiden voor actie Kerkbalans

Veel kerken luiden op zaterdag 14 januari de klokken voor de Actie Kerkbalans. Ook de klokken van de Nicolaaskerk in Wijhe luiden die dag om 13.00 uur en de Actie Kerkbalans vlag wordt gehesen bij de Nicolaaskerk aan de Langstraat.

Zo luidt de kerk letterlijk Actie Kerkbalans in, een actie om een financiële bijdrage op te halen voor de kerk. Dankzij Actie Kerkbalans kunnen kerkgemeenschappen functioneren en kunnen zij hun maatschappelijke functie blijven vervullen.

Campagne

Kerkbalans is een landelijke campagne en initiatief van de Rooms-Katholieke Kerk, de Protestantse Kerk in Nederland, de Evangelische Broedergemeente en de Oud-Katholieke Kerk. Met meer dan tweeduizend deelnemende kerken is het de grootste fondsenwervende actie in Nederland. Parochies en gemeenten krijgen geen subsidie en hebben daarom een financiële bijdrage nodig van hun leden om te kunnen bestaan. Zo blijven ze van waarde voor hun leden en de samenleving. De actieperiode loopt van 14 tot en met 28 januari 2023.

Waarde

Door de klokken te luiden, vraagt de PKN Wijhe aandacht voor het belang van de kerk. Want de kerk is voor ontelbaar veel gelovigen van grote betekenis. Leden omschrijven de waarde van de kerk als volgt: ‘In de kerk mag ik zijn wie ik ben’, ‘Ik kom er tot rust in de hectiek van alle dag’ of ‘Ik kan er praten over wat me bezighoudt en mijn zorgen uiten’. Ook de maatschappelijke functie van de kerk is waardevol. Met verschillende activiteiten wil zij kerk in het dorp zijn en maakt de kerk, ook in overleg met de burgerlijke gemeente, zich sterk voor mensen in de samenleving die steun nodig hebben.

Voedselbank

Activiteiten die de kerk in Wijhe mede organiseert met de Rooms Katholieke parochie of in Klein Salland-verband zijn het soepcafé, Minima-voor-Minima, het Noaberhuus, de kerstwandeling, inzameling voor de Voedselbank en activiteiten in het jeugdwerk. Ook wordt de Nicolaaskerk regelmatig ‘gebruikt’ voor een concert, toneelstuk of uitvoering.

Betekenis

Slogan van de Actie Kerkbalans is ‘Geef vandaag voor de kerk van morgen.’ Want kerken willen ook voor de generaties die komen van betekenis zijn. Wanneer kerkleden vandaag geven, kan de kerk ook in de toekomst blijven doen waar ze al eeuwenlang voor staat: omzien naar elkaar.

De leden ontvangen de komende week van 16 tot en met 21 januari van de buurtwerker een envelop. Wie geen lid is van de kerk maar de kerk van Wijhe financieel wel wil steunen, kan een donatie doen aan de Protestantse gemeente Wijhe, bankrekeningnummer NL94RABO03737 32 767 onder vermelding van gift Actie Kerkbalans. Iedere gift is welkom.


Foto's