Foto('s): Jan Amse
Koningsloop Wijhe zorgt voor sfeervolle start van het Koningsdagweekend
De tiende editie van de Koningsloop in Wijhe is vrijdagavond onder uitstekende omstandigheden verlopen. Met circa 700 deelnemers werd het deelnemersrecord van vorig jaar nagenoeg geëvenaard. De loop vormde een sportieve en feestelijke aftrap van het Koningsdagweekend en zette het dorp volledig in het teken van sport en gezelligheid.
Het officiële startschot én de prijsuitreikingen waren in handen van wethouder Hans Olthof. Het nieuwe parcours voor de jongste deelnemers, door de Langstraat, Kerkstraat en het Schelmspad, gaf een extra dimensie aan de jeugdwedstrijd. De smalle straten en het betrokken publiek maakten het parcours niet alleen uitdagend, maar ook sfeervol.
Bedrijvenloop
De bedrijvenloop op de 5 kilometer zorgde opnieuw voor veel strijd en teamspirit. De winst ging overtuigend naar Frajer Bouw Team 1 met een totaaltijd van 57:06. Tweede werd Bij SCHULTEN Toppers 1 (58:28) en derde Bij SCHULTEN Toppers 2 (1:03:20). De titels van snelste Wijhenaar en Wijhese gingen naar Thomas de Vos en Jorien Bouwmeester. Zij werden getrakteerd op prijzen van ‘Gasterij GAAV’.
Vrijwilligers
De Koningsloop Wijhe blijft een geliefd evenement voor hardlopers uit de regio. De organisatie meldt zich gelukkig te prijzen dat ze elk jaar een beroep kan doen op een grote groep vrijwilligers. “Zij waren overal: langs de route, op de waterposten, bij de inschrijftafel en bij het opbouwen en opruimen van het parcours. Vooral dankzij hen kijken we terug op een zeer geslaagde, sportieve en gezellige Koningsloop 2026.”
Speciale dank gaat uit naar de sponsoren: Frajer Bouw, Ygdrasil, BREIJN, Stegeman en Normec Dumea.
De top drie van de dames en heren op de 5 en 10 kilometer:
5 kilometer – Dames:
1. Emma Wes (Zwolle) – 18:58
2. Hellen de Vries (Zwolle) – 19:26
3. Rachel Sanderman (Rijssen) – 19:49
5 kilometer – Heren:
1. Leon Ruijter (Wijhe) – 15:31
2. Gerjob Aalbers (Zwolle) – 16:26
3. Niek Boom (Raalte) – 16:31
10 kilometer – Dames:
1. Zoë Petstra (Zwolle) – 36:05
2. Femke Yska (Nijland) – 36:32
3. Gerja Zielman (Heino) – 40:13
10 kilometer – Heren:
1. Niels Jansman (Deventer) – 32:40
2. Thomas Nijman (Deventer) – 32:44
3. Jorn Lammers (Raalte) – 33:27
Zie voor meer informatie en de volledige uitslagen www.mijninschrijving.nl.
