heeft u zelf nieuws of tips?

12 oktober 2024 | Erik-Jan Berends

Grote tweedehands kledingbeurs Zwolle opent voor laatste editie dit jaar

De laatste Klerenzooi-editie van dit jaar is op zondag 13 oktober in de Makersfabriek op het oude Philipsterrein in Zwolle. Klerenzooi is de grootste tweedehands kledingmarkt van Zwolle en omstreken, met meer dan negentig verkoopplekken en bijna tweehonderd kledingkasten vol unieke kledingstukken om uit te shoppen.

De markt biedt een breed scala aan tweedehands kleding, variërend van dames-, heren- en kinderkleding tot vintage en merkkleding. Naast het winkelen kunnen bezoekers ook genieten van een hapje en drankje, verzorgd door lokale ondernemers.

Rondneuzen
Het concept van de zogenaamde ‘closet sale’ brengt verschillende verkopers samen die hun kleding een nieuw leven willen geven. Vergelijk het met Vinted, maar dan in het echte leven. Elke verkoper maakt zijn of haar eigen tweedehands winkel, wat zorgt voor een unieke en gevarieerde shopervaring. Bezoekers kunnen rondneuzen tussen de talloze pop-up winkels, op zoek naar verborgen parels.

Duurzaam
Het evenement heeft zich inmiddels ontwikkeld tot een vaste waarde in Zwolle. De organisatie wil laten zien hoe leuk, makkelijk en duurzaam het kan zijn om tweedehands te kopen. De organisatie richt zich op het terugdringen van de vervuilende mode-industrie door hergebruik te stimuleren. Daarnaast werkt Klerenzooi samen met partners zoals Stichting Kringloop Zwolle, die zich inzetten voor het herbestemmen van overgebleven kleding, waardoor het hergebruik verder wordt versterkt.

Klerezooi is geopend van 11.00 tot 16.00 uur in de Makersfabriek aan de Ceintuurbaan 15 in Zwolle. De entree bedraagt 4 euro online via Eventix, 3 euro offline bij Savvy Collectives. Kinderen tot en met twaalf jaar hebben gratis toegang.